Jak urozmaicić swoje ściany?

Różne materiały, różne efekty

Co jeśli zwykły kolor na ścianach nie wystarcza? Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych, coraz lepszych farb, odpornych na brud, mycie, ścieranie, lecz to wciąż zwykłe, matowe farby. Również mieszkania, które zamierzamy zamieszkać są w różnym stanie, szczególne te starsze, gdzie popularna była wszechobecna farba olejna. Nie można jej zamalować niczym innym jak inną farbą olejną, co może znacznie skomplikować plany, gdyż jedyny sposób aby się jej pozbyć to żmudne, męczące i niezbyt bezpieczne zrywanie jej po uprzednim nagrzaniu opalarką. Na szczęście nowsze mieszkania tworzone są bez jej użycia, co daje nam pełne pole do popisu, warto skorzystać z choćby tych obecnie popularnych rozwiązań dla urozmaicenia codzienności.

Jeśli nie mamy czasu, chęci lub pieniędzy na inne rozwiązania, a pragniemy więcej niż nudnej monotonii, możemy sięgnąć po gotowe szablony pozwalające trwale ozdobić każdą powierzchnię, również ściany, poprzez namalowanie pięknych wzorów bezpośrednio na nich.

Dla lubiących elegancję i oryginalność czekają mniej lub bardziej zdobione tapety. W tym segmencie wybór jest na tyle obszerny, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ich montaż jest skomplikowany i wymaga pewnych umiejętności, narzędzi i kleju, ale to nic czego nie da się nauczyć z porad na portalach społecznościowych. Dla lubiących nowoczesność stworzono fototapety, przedstawiające zdjęcia wybrane z przykładowych dostępnych w ofercie sklepu lub nasze własne, jako pamiątki po podróżach czy ważnych momentach w naszym życiu.

Do kuchni i łazienki, głównie za sprawą codziennego przeznaczenia tych pomieszczeń wiążącego się z używaniem w nich wody, ryzyka zachlapania czy zniszczeń wywołanych przez wilgoć, zaleca się choćby w części położenie kafelek. Istnieją tańsze rozwiązania, lecz to jest najbardziej trwałe przy jednoczesnym zachowaniu estetyki, gdyż tak jak tapety, kafelki spotkamy w najróżniejszych rozmiarach, kolorach i wzorach, więc nadadzą się do każdej palety kolorystycznej i skomponują z każdymi akcesoriami.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz